Proč objednávat přes prostředníka?

V dnešní době – éře internetu – je samozřejmě relativně snadné kontaktovat přímo lovecké kanceláře v jednotlivých zemích. Ale je nutné mít na paměti, že tímto způsobem dostanete vždy pouze jednostranné informace. Naproti tomu prostředník sbírá v časové řadě zkušenosti více zákazníků a je schopen oddělit  takříkajíc zrno od plev a ponechat si ve svém portofoliu pouze bezproblémové, spolehlivé a solidní partnery-outfittery, kteří pracují zásadně podle zákonných norem v dané zemi.

Prostředník zná dobře mentalitu českého myslivce – lovce. Například jihoafrický partner vám neřekne, že prakticky všechny lovecké revíry jsou oploceny, protože pro něho je to samozřejmé. Prostředník je záruka, že ulovíte trofejově zralé kusy a nikoliv to co je pro farmáře – outfittera nejjednodušší. Prostředník bude jistě informovat, zda se trofej střelená ve Slovinsku bude platit na základě CIC bodů nebo na základě váhy v kilogramech.

Ne každému lovci je známo, že například v Turecku většinou zaplatíte kňoura podle nejdelšího páráku a nikoliv na základě průměru z obou zbraní. Každý seriozní zprostředkovatel vás samozřejmě na  tyto zvláštnosti upozorní tak, aby se odstranila zbytečná nedorozumění.

Pokud se obrátíte na prostředníka – neznamená to, že vaše cesta bude dražší o jeho provizi, protože všechny seriozní lovecké kanceláře – outfitteři – mají pouze jeden ceník, ze kterého dají zprostředkovateli rádi nepříliš vysokou provizi, která je obsažena v základní ceně, protože vědí, že prostředník musí platit reklamu, telefony, benzin,  poštovné atd.

Pokud si loveckou cestu objednáte sami,budete mít možná lepší osobní pocit – ale bez prostředníka  zaplatíte úplně  stejnou sumu a pak jste v daleké cizině, kde mohou nastat problémy a ne vždy vše funguje, jak bylo přislíbeno. Pak máte v rukou špatné karty a pořebujete dobré nervy. Vyhněte se těmto problémům a nepokoušejte se šetřit na nesprávném místě.Pokud byste dali přednost doprovázené cestě majitelem agentury-/hovoří anglicky,německy a rusky/ lze se dohodnout i na této možnosti.

Rádi Vám osobně, telefonicky nebo písemně zodpovíme Vaše dotazy.

Hledat